Často klazené otázky

Často klazené otázky

Jaká je výše poštovného?

Objednávky Vám posíláme kurýrní společností PPL až k vám domů. Jelikož posíláme balíky ze Slovenska, dopravné bez rozdílu váhy včetně balného je 197,- Kč, pokud budete platit na dobírku, nebo 147,- Kč, pokud zaplatíte předem převodem na náš účet (k dispozici máme český účet). V této ceně je komplet doprava, balné, velmi rychlé doručení a také pojištění pro případ ztráty či poškození balíčka.

Kompletné info o dopravě zde: 
http://www.zavesy-latky.cz/index.php?route=information/information&information_id=6

Je možné poslat balíček Poštou za levněj?

Nakolik poštovné přes Slovensku poštu pro doporučené balíky s pojištěním je totožné nebo i podstatně vyšší v závislosti od váhy balíku (cca 125-250,- Kč při převodu nebo 130-350,- Kč při dobírce), nevidíme smysl v posílání poštou. Existují i ​​způsoby, kdy je poštovné významně nižší, ale tehdy by šel balík bez pojištění nebo ne-doporučeně, což si nemůžeme vzít na zodpovědnost - kdyby se balík poškodil nebo ztratil, přijdete o látky i o peníze a my ani Pošta vám nebudeme vědět škodu nahradit. Proto volíme raději jistější způsoby dopravy s garancemi.


Ste slovenská firma. Máte k dispozici i český účet pro případ platby převodem?

Ano, máme k dispozici i český účet ve FIO bance, díky kterému jsou převody na účet jednoduché - uskutečňujete domácí převod z ČR do ČR v českých korunách.
Pokud chcete za objednávku platit převodem, po odeslání objednávky prosím počkejte na email, ve kterém najdete kompletní podklady k platbě.


Kdy mi bude objednávka doručena?

Jsme hrdí na rychlost vyřizování objednávek :)
Balíčky posíláme obvykle hned týž nebo následující den od zadání objednávky (pokud jde o platbu na dobírku) resp. pokud platíte převodem, tak v den nebo následující den od najetí platby na náš účet.
Kuriérska společnost SPS pak doručuje balíčky obvykle hned následující pracovní den od odeslání, max. za dva pracovní dny. Nevíme ovlivnit hodinu doručení, to si určuje kurýr, ale ze zkušenosti je to obvykle ráno nebo dopoledne - kurýr vám vždy předem zavolá, abyste se dohodli.


Mohu látku vrátit, pokud se mi nebude líbit?

Bohužel ne, cokoliv odstřižené nelze vracet - měli bychom plný sklad rozstříhaných kousků :) Děláme co můžeme - všechny fotky, které na eshopu vidíte, graficky upravujeme, aby odpovídaly realitě alespoň na 90 %. Samozřejmě, každý monitor zobrazuje barvy trošičku jinak, třeba s tím počítat, je to přirozené riziko spojené s nakupováním online.
Ak si opravdu nejste jisti:
1. je možné dát si poslat malé vzorky (cca 3x5 cm), abyste si prohlédli barvu živě - max. 10 vzorků. V rámci SR grátis,
do ČR vzhledem k výši poštovného ze SR je třeba uhradit 40 kč (předem na účet). Prosím napište nám email, kde uvedete linky jednotlivých látek a vaši adresu, my vám obratem zašleme podklady k úhradě poštovného.
2. je možné přijít si látku podívat osobně do Bratislavy - rovněž nám napište, abychom se dohodli a přinesly látku na prodejnu.
3. je možné ověřit si barvu nebo např. to, jak k sobě jednotlivé látky ladí telefonicky - slovně popíšeme to, co jste si vybrali a zodpovíme všechny vaše dotazy tak, abyste měli jistotu, že to bude v pořádku :) v případě potřeby podrobněji látky nafotíme a pošleme vám je do emailu.


Posíláte vzorníky?

Jelikož se nabídka od dodavatelů neustále mění, neexistují stále vzorníky se stálými barvami, se kterými bychom mohli pracovat a posílat je klientem. Proto kompletní vzorníky celého sortimentu nemáme a neposíláme. Můžeme Vám poslat na základě individuální dohody max. 10 malých (cca 3x5 cm) vzorků grátis v rámci SR, do ČR vzhledem k výše poštovné za 40 Kč (převodem na účet). 

Příp. pokud skutečně potřebujete celou aktuální barevnici, je možné v případě vážného zájmu o spolupráci po individuální dohodě zhotovit takový komplet vzorník ručně a za příplatek. V takovém případě však nevíme garantovat, zda budou úplně všechny barvy dostupné i za několik měsíců, barevnice se neustále mění.

Prosíme klienty, kteří žádají vzorníky, aby tak dělali pouze v případě skutečného zájmu o následné objednávání látek, jinak zasílání vzorků ztrácí smysl.


Chci si ušít / dát ušít nějaký oděv, ale nevím, kolik látky potřebuji ... Víte mi poradit?

Samozřejmě.
Vždy je lepší, pokud spotřebu určí osoba, která budet danou věc šít, nakolik každá švadlena dělá střihy jinak a střih může ovlivnit i spotřebu materiálu. Nejlépe uděláte, když se zeptáte vaší paní švadleny, kolik metrů potřebuje.
Pokud to nevíte, šijeme na míru, takže máme zkušenosti a bez problémů vám víme vypočítať přibližnou spotřebu materiálu - napište nám prosím email, přiložte link látky, kterou si plánujete koupit, popište co se z látky bude šít (ideálně i s obrázkem) a vaše přibližné míry (výšku a konfekční velikost).